• 26 Липня, 2017

Про що моя книга. Оксана Думанська

Письменниця Оксана Думанська розповідає про книгу «Марійчині Пригоди», яку буде презентувати під час Дитячого Форуму.

Це збоку здається, що книжку можна написати швидко, якщо в тебе перед очима живий персонаж з кумедними вчинками і смішними питаннями. Марійка як образ постала з моєї другої спроби писати для дітей – з «Бабусиної муштри», що вийшла в ЛА «Піраміда» 2008 року.

От там майже немає вигадки. А потім – рік за роком – нагромаджувалися спостереження, доповнювалися розповідями моїх знайомих про своїх дітей та онуків, і я вже не збиралася вигадувати нового персонажа – навіщо?

Художній текст не мусить мати документальної точності – так і сюжети про Марійку не складені лише з епізодів її дитячих пустощів, страхів чи пізнавань. Але є й багато невигаданого: наприклад, очікування братика на ім’я Захарко (він народився шість років тому), спроби навчити читанню, збирання молочних зубів «для феї», страх темряви, стосунки з однокласницею, яку виховує бабуся, кепкування хлопчаків, що завершилися стусанами…

По-моєму, через таке проходять усі дітлахи. Тому Марійка – це просто художній персонаж, в якому зійшлося багато того, що трапилося в дитинстві моєї онуки. Мені б хотілося написати збірку оповідань про Марійку-старшокласницю, бо там уже значно складніші проблеми стосунків між хлопцями-дівчатами, між батьками й дітьми, між учнями й педагогами.

Одне з оповідань уже викінчене, пройшло саморедагування і називається «Кажи правду!» Але важко сказати, коли викінчаться ті сюжети, які ще обмірковуються. Проте ніколи не поспішаю, доки не визначуся, як почнеться і як закінчиться історія. Зрештою, треба вичекати, доки підлітки натішаться доброю збіркою оповідань Наталі Малетич «Щоденник Ельфа» , а потім… Потім прийде черга Марійки… Або не Марійки, а дівчинки з іншим іменем, але із Марійчиними пригодами в пору дорослішання.

Оксана Думанська. «Марійчині Пригоди», художниця – Мар’яна Петрів. – Видавництво Старого Лева. Вік: 5-8 років.

Нагадаємо, 12-15 травня відбудеться Дитячий Форум – подія для розвитку та радості дітей і батьків, у програмі – 500 заходів розважального та навчального характеру, а також велика гра «Країна Героїв».

Вартість квитків
Попередній продаж:
на 1 день: 20 грн.
на 4 дні: 40 грн.

На вході:
на 1 день: 25 грн.
на 4 дні: 50 грн.

Участь у всіх заходах та майстер-класах – безкоштовна
Квитки можна замовити на сайті kasa.in.ua, 097-0000-754
В касах м. Львова за адресою:

Вул. Дорошенка, 19
Каса в ТЦ Кінг Крос Леополіс
Площа Ринок, 10
Пр. Свободи, 37
Пр. Свободи (кіоск ОТ-ОТ)
Вул. І. Федорова (кіоск ОТ-ОТ, біля Домініканського собору)

×