• 26 Липня, 2017

Про що моя книга. Анатолій Дністровий

Напередодні Дитячого Форуму запитали в письменників про що їхня книга, яку вони презентуватимуть на Дитячому Форумі. Анатолій Дністровий розказує про книгу «Гармидер у Дніпрі».

Я з дитинства обожнюю водойми. До 17 років я мешкав у Тернополі і понад 10 років тримав акваріум. Діти радянського часу дуже масово любили захоплюватися різними речами: то заводили хом’ячків, то папуг, то записувалися цілим будинком на футбол чи бокс, то так само одностайно захоплювалися акваріумістикою чи рибалили, збирали поштові марки чи патрони від автоматів. Тому я – не виняток. Через усе це пройшов.

Підлітком рибалив, фактично, майже на всіх ріках Тернопільської області на великих водоймах – Серет, Збруч, Стрипа, Золота Липа, Дністер, Касперівці, де розкішний каньйон, на ставках у Верхньому Івачеві, Реневі, Залісцях, у Тернополі. Вже й все не згадаєш… де ми тільки не линдали.

Любов до води і риб – давня. Любов’ю до рибальства завдячую своєму дідові по материнській лінії – Олександру Климентійовичу Чернезі, а також дядькові з Бережан – Богданові Солтисяку. Мій дід колись брав участь у створенні Тернопільського ставу, коли з навколишніх боліт вирішили зробили розкішну водойму і буквально викопали, розширили, очистили від очерету і плавнів територію.

Потім на тернопільскому ставку минуло моє раннє дитинство – бо ми мешкали на вулиці Березовій, що на мікрорайоні Новий світ. Ця вулиця – друга лінія помешкань над ставом. Тому на місцевому Циганському пляжі (Циганка) я товкся мало не все літо. Десь приблизно з 8 рочків я вже був з вудкою.

Щодо книжки «Гармидер у Дніпрі», то вона постала не відразу. Спершу я написав книжку «Гармидер в акваріумі» – про акваріумних мешканців (ця книжка вийде другою), а по ходу діла я добрався спершу до риб Дніпрових, а згодом і до риб Чорного моря (ця книжка вийде третьою).

Ми з дружиною дуже активно відстежуємо ринок дитячої літератури – і перекладної, і рідної. Так от, про риб майже нічого нема. Захотілося щось зробити.

Я взагалі дуже брикливий автор – пишу лише те, що мені важливе. Щодо риб – дуже хотілося, щоб діти дізналися про максимальну велику кількість їх видів, особливо про маловідомих рибок. І саме тому писалися ці віршики.

Книга «Гармидер у Дніпрі» вийшла у видавництві «Чорні вівці». Ілюстрації: Надя Каламєєць.

Матеріал підготувала Валентина Рущак.

×